PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Gimnazjum

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

Informacje

 Kalendarz

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Wymiana pol. - niem.

 Egzamin gimnazjalny

Sport

 Trójbój siłowy

 Liga szkolna

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Wycieczki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza

 "TOBIE POLSKO"

 Bal  karnawałowy

 Ferie zimowe

 Dzień Kobiet

 Dzień Ziemi

 Dzień Otwarty szkoły

 Konstytucja 3 Maja

 Trzymaj formę

 Dzień Matki

 Szkoła bez przemocy

 Dzień Dziecka

 Bal gimnazjalny

 Szkoły na piątkę

 Koniec roku szkolnego

 

 

2011

Kolędowanie z Golcami

Gwiazdy przez duże G, gwiazdy wielkiego formatu- tak można powiedzieć o zespole Golec uOrkiestra. Nie są bohaterami żadnych skandali, nie znajdziemy ich szokujących „wyznań”, daremnie szukać o nich plotek na portalach internetowych czy w prasie. Nie szokują strojem, nie skupiają się na kreowaniu wizerunku. Najważniejsza jest muzyka.

Już po raz kolejny muzycy z Golec uOrkiestra przybyli do Pogorzeli. Tu zawsze są mile widziani, szczególnie drzwi tutejszej plebani stoją przed nimi otworem. To wszystko za sprawą księdza Aleksandra Michała Drożdża. Z proboszczem bowiem łączy ich szczególna nic  sympatii, w końcu byli kiedyś sąsiadami. Ksiądz pamięta narodziny braci, czasy szkolne, bo senior Golec był jego szkolnym kolegą. Znajomość ta przetrwała próbę czasu i odległości.

                21 stycznia 2011r. w kościele parafialnym odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów Golec uOrkiestry. Wcześniej jednak z wizytą do naszej szkoły przybył Łukasz z żoną Edytą (Paweł dotarł dopiero na występ w kościele). Tego dnia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka, więc występ tych muzyków był dodatkową atrakcją. Wszyscy zamilkli, gdy na środku sali stanęła pani Edyta z mężem- sympatyczna, życzliwa para. Najpierw Łukasz złożył wszystkim noworoczne życzenia. Śmiechu było co niemiara, jednak tylko nieliczni dziadkowie zrozumieli tekst wypowiedziany gwarą. Zaśpiewali pierwszą kolędę .Widzowie byli pod wrażeniem gości, bo wręcz zaniemówili,  obawiali się przyłączyć. Panu Łukaszowi udało się trochę rozluźnić atmosferę, zaczął opowiadać o zwyczajach i tradycjach świątecznych do dziś kultywowanych szczególnie na Żywiecczyźnie. Kolejne kolędy  to już popis umiejętności wokalnych całej szkoły. Nie było osoby, która nie nuciłaby wraz z muzykami.

Po półgodzinie spotkanie dobiegło końca.  Trwało dosyć krótko, artyści musieli odpocząć i nabrać sił przed kolejnym występem. Mimo to i dziadkowie i uczniowie zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy.

autor tekstu: Adriana Gall

fotografie

2007

We wtorek 23 stycznia 2007 r. z inicjatywy naszego Księdza Drożdża mięliśmy możliwość zobaczenia "na żywo" oraz usłyszenia śpiewu braci Golec. Było to dla nas wspaniałe przeżycie. Szkoda tylko, że gościli u nas tak krótko. Poniżej przedstawiamy kilka fotek z tego bardzo miłego spotkania.

Bracia Golec przyszli na świat w 1975 r. w Żywcu. Na stałe mieszkają w Milówce. Juz od najmłodszych lat interesowali się muzyką. Pomysł łączenia muzyki góralskiej (Karpat) z muzyką jazzową, popową, rock-and-roll'ową zrodził się podczas spotkań i wspólnego muzykowania z przyjaciółmi. Tak powstał zespół "Golec uOrkiestra".

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na temat historii zespołu, aktualnych koncertów, albumów dotyczących zespołu "Golec uOrkiestra" kliknij tutaj.

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

+